EL BARCO SERBIA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+6
AnGela Db
Filip96
¿coka?
Sanja94
Pavle
Nena87pk
10 posters

    Física o Química

    Nena87pk
    Nena87pk
    Pisac
    Pisac


    Broj poruka : 51
    Datum upisa : 11.01.2011
    Godina : 36
    Lokacija : Neverland

    Física o Química Empty Física o Química

    Počalji od Nena87pk Čet Feb 17, 2011 9:18 pm

    Física o Química 247910

    Na početku školske godine u školu Zurbarán dolaze četri nova profesora, Irene, kao profesor filozofije, Blanca, kao profesor književnosti, Roque, kao profesor umetnosti i Jonathan, kao profesor fizičkog. Serija opisuje njihov život i život njihovih učenika i kolega, baveći se raznim društvenim problemima kao što su droga, homosekzualizam i slično.
    Pavle
    Pavle
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 623
    Datum upisa : 17.02.2011
    Lokacija : Madrid

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Pavle Čet Feb 17, 2011 9:25 pm

    Cini mi se da je serija dobra ali nisam imao prilike da nadjem ni epizode ni prevod.. Jednom cu je sigurno odgledati :)
    Sanja94
    Sanja94
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1386
    Datum upisa : 08.12.2010
    Godina : 30

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Sanja94 Čet Feb 17, 2011 9:29 pm

    Prevoda nigde nema to odmah da ti kazem... shto se tice shpanskih serija na titlovima samo ivobar i ja prevodimo... tako da, nadam se da ce neko krenuti da prevodi druge shpanske serije i da ne cekaju nas....

    Meni se serija ne dopada... sve se vrti oko seksa... nikakve radnje nema.... sam naziv i govori o tome.
    Nena87pk
    Nena87pk
    Pisac
    Pisac


    Broj poruka : 51
    Datum upisa : 11.01.2011
    Godina : 36
    Lokacija : Neverland

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Nena87pk Čet Feb 17, 2011 9:31 pm

    Epizode mogu da se nađu ali prevod ne. A inače je serija tipična tinejdžerska. Znaju da prave svakakve gluposti i da se prave pametni iako serija baš i nije za to ali ja volim da ih gledam. Ne može da se poredi sa Kompanjerosima to definitivno, ali opet ja sam odrasla uz Kompanjerose oni su meni takon, ali je simpatična. I za razliku od američkih teen serija ovde glumci nisu po 10 godina stariji od likova koje glume. Jesu stariji, ali ne toliko. :D
    Pavle
    Pavle
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 623
    Datum upisa : 17.02.2011
    Lokacija : Madrid

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Pavle Čet Feb 17, 2011 9:36 pm

    Pa ne znam.. Nisam gledao ali mi se cini da je OK.. Vec sam rekao. Mozda cu je jednom pogledati :)
    ¿coka?
    ¿coka?
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 179
    Datum upisa : 30.12.2010
    Godina : 31

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od ¿coka? Ned Mar 27, 2011 11:04 am

    I ova serija mi zvuci zanimljivo i gledala bih je zbog Maxi Iglesiasa, ali trenutno nemam nesto vremena.
    Filip96
    Filip96
    Pomoćnik
    Pomoćnik


    Broj poruka : 196
    Datum upisa : 28.04.2011
    Godina : 28

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Filip96 Ned Jul 31, 2011 9:17 am

    Da i ja cu je pogledati zbog Maxija ali i serija izgleda dobro nzm mnogim ljudima se ne svidja ali ima i dots ljudi kojima se svidja:) Takodje sam primetio da je postigla veliki uspeh samo malo posledenje sezone nisu :)
    AnGela Db
    AnGela Db
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 3
    Datum upisa : 14.10.2011
    Godina : 28

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od AnGela Db Pet Okt 14, 2011 8:00 pm

    MNOGO VOLIM OVU SERIJU! 32 Super je!
    bozo91
    bozo91
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 13.12.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Uzice Sevojno

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od bozo91 Pet Dec 13, 2013 2:10 pm

    Meni se iskreno bas dopada serija, nije tipicna za razliku od tipicnih sapunjara sto idu kod nas kao Televisine koje su mi se vec 7 godina ogadile
    vise volim ove tinejdzerske, druge produkcije sa mladima i lepom glumackom postavom
    serija ima 77 epizoda, a izvor odakle sam skidao mi prikazao i s7ep00 kao neki specijal pa ja racunam kao 78 epizoda da ima jer ja kad rezem sabiram epizode i nastavljam a ne pisem ono posebno s2ep1 jer mi je glupo, stala mi je na 13 dvd-a, pogledao sam je celu i to vise puta, znam da nema nade da bude kod nas
    svaka je po vise od sat, skoro sat i po, ima 7 sezona
    dopada mi se sto ima i tematike gde parovi nisu musko-zenski, zbog toga je i neobicna i simpaticna
    a poceo sam gledati zbog scena koje sam video po klipovima You Tube-a (Fer i David love story) nekako mi je to privuklo paznju jer nije tipicno za serije, proglasivana je za najbolju seriju tada kad je bila aktuelna
    a i zbog toga sto glumi Adrian Rodriguez (David u seriji)
    odusevljen sam serijom i sigurno cu je gledati ponovo uskoro
    tema o seriji me je i navukla da se registrujem ovde :)
    Ainlises
    Ainlises
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 93
    Datum upisa : 27.07.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Beacon Hills

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Ainlises Sub Dec 14, 2013 11:41 pm

    Cula sam da je dobra serija, volela bih da je gledam.
    sara_10
    sara_10
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 30.07.2014

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od sara_10 Sre Jul 30, 2014 12:28 am

    Znam da je tema zastarjela, ali gledala sam neke snimke iz serije na youtube-u i svidjela mi se, voljela bih da je pogledam. Problem je što nigdje ne mogu da nađem epizode sa prevodom. Ako neko zna gdje mogu da ih nađem bila bih jako zahvalna da mi kaže :) A pošto pročitah iznad da je @bozo91 skidao epizode sa prevodom, da li bi mogao da mi daš link stranice sa koje si skidao ? Hvala :)
    bozo91
    bozo91
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 13.12.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Uzice Sevojno

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od bozo91 Sre Jul 30, 2014 10:27 am

    Sto se mene tice tema nikad ne moze da zastari, ja uvek pisem cak i kad jeste tako :D
    ko je clan, i namesti obavestenja odgovora na temu u kojoj je pisao uvek biva obavesten i ako je zainteresovan da pogleda i odgovori, tema ne moze da zastari xD

    otisao sam u offtopic

    Ja nisam napisao gore da ima sa prevodom, prevoda nema, ali jako je laka za "kontanje" ukoliko si pogledala nekolicnu Spanskih serija poznavaces i jezik (kao ja, brzo se pamti, uci, bar kod mene)
    sve epizode sam nasao negde na torentu, ali nisu bili klasicni torenti nego mi je drug nasao neki zaseban sajt sa torentima gde ima seedera i gde je komplet :D
    meni je cela serija stala na 13 DVD-a i ne zalim jer se radi o 77+specijal epizoda koje traju po sat i po (kao 77 filmova) :D , kad ti dosadno zaista ume da "potraje" koji mesec drzanja paznje u gledanju :D
    Fer i David su ubedljivo najbolji u seriji, zato sam i gledao :D
    sara_10
    sara_10
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 30.07.2014

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od sara_10 Sre Jul 30, 2014 12:01 pm

    Gledala sam dosta Španskih serija, jezik mogu da razumijem ali uvijek se nađe neka riječ koju ne znam tako da ne mogu baš u potpunosti da prevedem sve što kažu. Ako neko zna bar sa prevodom na engleski, biće mi mnogo lakše da prevedem. Što se serije tiče sviđa mi se glumačka postava, a kao što je već @bozo91 rekao sviđa mi se što je drugačija od ostalih, nije ona tipična ljubavna serija.
    bozo91
    bozo91
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 13.12.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Uzice Sevojno

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od bozo91 Sre Jul 30, 2014 12:33 pm

    Na Engleskom sam vidjao samo po screenshotovima sa neta da ima, neko je to lepio ali mislim da ima svega za par epizoda, kao i za Rebelde, englezi latino stvari retko (ako je duga serija) imaju vlastite titlove
    mozes potraziti na sajtovima za prevode
    Ti bi dakle seriju prevodila na srpski i kacila titlove na net?
    sara_10
    sara_10
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 30.07.2014

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od sara_10 Sre Jul 30, 2014 1:21 pm

    Nije mi problem prevesti seriju, ne znam baš tečno šnaski pa bi mi za to trebalo malo više vremena (ne bih mogla baš odmah u istom trenutku fino da uradim prevod). Problem je što mogu uraditi prevod, ali en znam kačiti titlove na net. Inače, da li bi mi mogao okačiti link tih torenta sa kojih si skidao seriju ?
    bozo91
    bozo91
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 13.12.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Uzice Sevojno

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od bozo91 Sre Jul 30, 2014 1:31 pm

    Ovako, za prevod serije moras da imas engleski ili bilo koji jezik vec u notepad srt ili ssa fajlu
    ono tipa tajming da pise na kom se minutu i sekundi biti prevod da se uklapa
    ti samo brises strani unos reci i kucas na srpski
    nije bitna profesionalnost da to bude profi titl, bitno je da se razume, ko zna spanski prevod mu ne treba, ko ne zna, njemu znaci ista, + je lepse sa prevodom
    titlove se okace za cas, oni zauzimaju svega par kilobajta i treba ti svega par sekundi
    dugmence upload na odredjenom mestu i gotov posao
    skidao sam seriju odavde, prva sezona ili druga malo sporije idu, samo stavi da se skida i zaboravi da si stavila, zavisi i od tvoje brzine neta, sigurno imas bolji net nego ja jer niko nema ovako los ko moj xD
    moj ne download 1 mb a upload 25kbps
    evo torent:
    [You must be registered and logged in to see this link.]
    sara_10
    sara_10
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 30.07.2014

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od sara_10 Sre Jul 30, 2014 2:50 pm

    Meni savremena tehnologija ne ide baš najbolje :D Uskoro bi trebao da mi dodje stariji brat (on inače razumije sve oko kompijutera i toga) pa ću zamoliti njega da mi pokaže kako se ubacuje prevod pa ću se potruditi da i ja malo pomognem oko prevođenja tih serija :3 I da, hvala za link :)
    bozo91
    bozo91
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 13.12.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Uzice Sevojno

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od bozo91 Sre Jul 30, 2014 3:32 pm

    Nemas frke, ako se neko razume oko prevoda, uploada, downloada, konvertovanja, snimanja, taj sam :D
    imam 5 godina angazovanja na forumima sa svim i svacim gde sam bio od admina, do moderatora, asistenta, urednika, redakcije itd, pa mi nista nije strano
    Mozes i u obican notepad pisati, ja bih prebacio u srt na linije za tajming :D
    Nema na cemu, uzivaj! :)
    Wani
    Wani
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1173
    Datum upisa : 29.04.2011
    Godina : 28
    Lokacija : Tu sam...

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Wani Sub Avg 02, 2014 11:09 am

    Sara_10 uopste nije jednostavno prevoditi jer ti je potrebno dosta vremena za jedan film, a kamoli da prevodis tu celu sezonu. Kada su izlazile epizode Broda, po nekoliko dana bi se prevodilo i na tome je cak ucestvovalo po nekoliko ljudi. Ja sam takodje prevodio Fuga de cerebros i nesto od Luna el mistero de Calenda i treba ti bar 4-5 dana za 1h 30min serije-filma. Nije to samo cujem, napisem, teram dalje, ima tu i previse fraza koje je dosta tesko razumeti. Jedino ako planiras da ostajes po 3-4 sati dnevno prevodeci neku seriju. S toga ti ne preporucujem da se sama upustas u prevodjenje serije od 80 epizoda.  3433 32 
    bozo91
    bozo91
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 13.12.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Uzice Sevojno

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od bozo91 Sub Avg 02, 2014 12:32 pm

    To je doduse tacno, pogotovo kad si takoreci amater tj pocetnik
    ja sam prevodio crtane serije mocni rendzeri i nindza kornjace, gde je epizoda od 20 minuta i ima od 140-320 redova, to se prevede za oko 2 sata, a s obzirom da jedna epka Fizike traje oko 90 minuta to je 4-5 puta vise, znaci za jednu ep bi trebalo 8-10 sati, plus ne znam kako ide prevodjenje sa Spanskog jer sam samo sa Engleskom
    plus tajming ne mozes naci nego moras da ga sama pravis sto je dupli posao, mozda ima za par epizoda
    80 epizoda koje traju kao 80 filmova, tj kao 160 epizoda bilo koje druge novele iliti 320 epizoda neke serije 20 minutne je skoro pa nemoguce prevesti ni za 5 godina
    mozes eventualno ako bas imas vremena da prevedes jednu epizodu, al opet ja sam pogledao celu seriju bez prevoda
    sara_10
    sara_10
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 30.07.2014

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od sara_10 Sub Avg 02, 2014 11:10 pm

    Nisam ni rekla da je jednostavno prevesti, samo mi nije problem da to radim. Rekla sam samo da se ne razumijem baš oko tačnog ubacivanja prevoda u seriju (znate ono kad vam prevod brza ili kasni). A što se tiče vremena, pa moglo bi se izdvojiti dnevno nešto vremena za prevođenje.
    Wani
    Wani
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 1173
    Datum upisa : 29.04.2011
    Godina : 28
    Lokacija : Tu sam...

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Wani Pon Avg 04, 2014 10:57 pm

    Da, upravo to i kazem, dosta, bas dosta vremena se protraci na prevodjenje.
    Moj ti je savet da ne prevodis tu seriju, jer je velika vecina gledala, i tesko da je ko sad i gleda.
    Ako ti se vec prevodi nadji neku trenutno popularnu seriju, ili jos bolje prevedi neki film, gledaj takodje da je skoro izasao.
    Od serija mogu da ti preporucim De boca en boca,Con el culo al aire. De boca en boca je zavrsena prva sezona i snima se druga za jesen, tako da je to aktuelno a glume (Makarena Gasia, Belen Rueda, Fran Perea i najaci lik Dani Rovira).
    A obavezno sagledaj seriju koja vec ima prevode na titlovi.rs, Luna misteria de Calenda, ako vec nisi gledala. Ima samo 20 epizoda i strava je. Ne moze da ti se ne svidi. 0-90  32 
    sara_10
    sara_10
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 30.07.2014

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od sara_10 Sre Okt 08, 2014 4:32 pm

    Hvala na preporuci, pogledaću čim budem imala malo više vremena. :) Imam samo jedno pitanje, je l' može neko da mi kaže u kojoj se epizodi pojavljuje Adrian/David ?
    bozo91
    bozo91
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 13.12.2013
    Godina : 32
    Lokacija : Uzice Sevojno

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od bozo91 Čet Okt 09, 2014 6:18 pm

    Adrian/David se prvi put pojavljuje u 27.epizodi
    th u petoj epizodi trece sezone
    sara_10
    sara_10
    Ukrcavaš se u brod
    Ukrcavaš se u brod


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 30.07.2014

    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od sara_10 Pet Okt 10, 2014 6:07 pm

    Ok, hvala ti :)

    Sponsored content


    Física o Química Empty Re: Física o Química

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Čet Mar 28, 2024 9:39 am